Som na tebe závislý

4. května 2014 v 21:16 | Dáda |  *Téma*
Téma týdne na které stíhám napsat má téma "Závislosti". Když jsem byla mladší, říkala jsem si, že mít závislost třeba na čokoládě nebo na přátelích je dobrá závislost. Dnes už vím, že tomu tak vždy není...


Ale nechci tu teď probírat závislosti na alkoholu, lécích, drogách... Chci probrat závislosti na lidech. Nemyslím formou fanatismu, nebo fanouškovství, myslím, jaké to je, když se sami staneme závislí na člověku, kterého máme rádi.

Měla jsem celkem dlouhý vztah a na jeho konci jsem došla k závěru, že jsem s tím člověkem už vlastně nebyla už nějakou dobu z lásky, ale ze zvyku - závislosti na tom, že jsme téměř každý den spolu, každý den je stejný, každý den večer spolu sledujeme film a usneme. Nezáleželo, jak mnohdy dost zle se ke mně choval, že jsem se cítila, že žiju "v zlaté kleci svůj nesmysl života"... Myslela jsem, že to takhle bude do konce mého života, dokud jsem se jednoho dne nesebrala a řekla si: "Nezvládáš s ním být pomalu celý den, vážně si takhle dokážeš představit dalších 20-30 let svého života?!" Pak stačil poslední výstup, poslední kapka a skončila jsem to. Udělala jsem to už tolikrát, ale tentokrát jsem na rozdíl od něj cítila, že teď už je to jiné. Finální. Od té doby jsem toho ani jednou nezalitovala. Mám skvělé přátele, kteří mě podrželi. Našla jsem si novou práci a potkala muže, který je úplně odlišný a přes naše společné nedostatky ho miluji.

Vlastně z toho celého vyplývá jediné... není špatné být závislý, ale tak, aby jste závislost ovládali vy, ne ona vás =).

Seznam mých "závislostí":

Menynek (už 3 měsíce závislost, která mě neomezuje a dělá šťastnou)
Rodina (nejbližší "srdíčkoví" lidé)
Přátelé (jiné označení pro rodinu =)
Nákupy (nedokážu vydržet týden bez toho, aniž bych si nekoupila aspoň maličkost,která by mě potěšila)
Dortíčky a pralinky z Chocco Café (ochutnala jsem jednou a nejde jinak)

 

Buď první, kdo ohodnotí tento článek.

Komentáře

1 Nikola. Nikola. | Web | 5. května 2014 v 21:43 | Reagovat

Hezky napsáno a líbí se mi jak jsi článek pojala:)

Nový komentář

Přihlásit se
  Ještě nemáte vlastní web? Můžete si jej zdarma založit na Blog.cz.
 

Aktuální články

Reklama