Květen 2014

Just one night all we got... The Great Gatsby

10. května 2014 v 12:02 | Dáda |  *Téma*
Předevčírem jsem příteli sdělila, že se musíme konečně spolu podívat na Velkého Gatsbyho. Slyšela jsem od okolí spousty názorů, přečetla si dost recenzí, tak jsem si říkala, že už ten film konečně musím vidět, protože většinu s DiCapriem jsem viděla a ten Gatsby šel pořád tak nějak mimo mě.


Kdybych to měla shrnout tak nějak celkově, film se mi líbil. Stále jsem sice čekala, jestli se z tajemného Gatsbyho, který je ultrabohatý a pořádá na svou dobu party, že by ani Paris Hilton nepohrdla, nevyklube kriminálník, seriový vrah nebo třeba jen někdo, kdo se za něj vydává a ta typicky kladná postava, která se odhalila v téměř samém závěru filmu mne lehce překvapila, na druhou stranu se mi líbilo, že film neskončil happy endem, jak tomu od začátku nasvědčovalo.

Trošku jsem vnitřně bojovala s pojetím tehdejší doby + moderní hudby, která mi ne vždycky do toho filmu úplně zapadala, nicméně kostýmy byly úžasné a celkově po skončení celého filmového příběhu jsem ještě chvíli přemýšlela nad tím, jak dokáží být lidé bezcitní pokud jde o to, aby si zachránili vlastní kůži.

Nechci dál spoileřit pro ty, kteří film ještě neviděli, určitě doporučuji, pokud jste ho již viděli, ráda bych znala váš názor v komentářích =).Kitty Queen

9. května 2014 v 23:06 | Dáda |  *Dáda*
Hezký večer =),

chtěla bych hrozně moc poděkovat za komentáře u článku "Hello čiči" =). Udělalo mi to hroznou radost, od té doby, co mám nový blog jsem nečekala takovou vlnu reakcí.


Poslední dny byly moc fajn. V práci jsme s kamarádkou dodržovaly náš detoxový jídelníček, který nedržíme, aby jsme zhubly nebo tak, spíš mě poslední dobou zlobil žaludek a tak jsem se rozhodla zdravěji stravovat a docela mi to pomáhá =). Akorát ve středu mě začao docela bolet v krku, ale víte co... my si z toho ještě uděláme srandu a tak včetně čajíčků a prášků jsme si našly roušky a hrály si na Dr. House =D, bláááázni! =DKoťátko se má moc dobře =). Je strašně šikovné, samo papá, chodí a záchůdek a teď mi konečně přišla postýlka, kterou jsem objednávala přes net, určitě přidám fotku, jak se mu v ní bude líbit =). Nejvíce papá Whiskas kapsičky s drůbežím masem, granulky moc ne-e-e =D, ale uvidíme časem =).Mějte se zatím hezky a užívejte víkendu =)Hello čiči =)

6. května 2014 v 20:33 | Dáda |  *Dáda*
Hezký večer všem =),

tak už je doma veseleji. Od pondělí mě doma čeká nové...kamarádské...koťátko. Jméno zatím ještě nemám úplně vybrané =), zatím na něj stejně pořád volám "čiči", ale snad se brzy rozhodnu... =) je to takové maličkaté chlubíčko, hravé, roztomilé... prostě jako všechna koťáta, ale já jsem z něj strašně moc šťastná =).
Svůj první kočičí večer strávilo se mnou a mým přítelem v postýlce, později dělalo společnost u mého králíčka a pak nás ráno zase přišlo probudit. Ňunátko... =) Hned jsou ty dny hezčí. A přítel má teď nového pejska, šarpeje =), tak se těším, až ho uvidím =), z práce jsem zvyklá na našeho "firemního" miláčka, dobrmanku Giru.

Přidám fotky koťátka a půjdu si udělat večeři. Mějte se krásně =)Som na tebe závislý

4. května 2014 v 21:16 | Dáda |  *Téma*
Téma týdne na které stíhám napsat má téma "Závislosti". Když jsem byla mladší, říkala jsem si, že mít závislost třeba na čokoládě nebo na přátelích je dobrá závislost. Dnes už vím, že tomu tak vždy není...


Ale nechci tu teď probírat závislosti na alkoholu, lécích, drogách... Chci probrat závislosti na lidech. Nemyslím formou fanatismu, nebo fanouškovství, myslím, jaké to je, když se sami staneme závislí na člověku, kterého máme rádi.

Měla jsem celkem dlouhý vztah a na jeho konci jsem došla k závěru, že jsem s tím člověkem už vlastně nebyla už nějakou dobu z lásky, ale ze zvyku - závislosti na tom, že jsme téměř každý den spolu, každý den je stejný, každý den večer spolu sledujeme film a usneme. Nezáleželo, jak mnohdy dost zle se ke mně choval, že jsem se cítila, že žiju "v zlaté kleci svůj nesmysl života"... Myslela jsem, že to takhle bude do konce mého života, dokud jsem se jednoho dne nesebrala a řekla si: "Nezvládáš s ním být pomalu celý den, vážně si takhle dokážeš představit dalších 20-30 let svého života?!" Pak stačil poslední výstup, poslední kapka a skončila jsem to. Udělala jsem to už tolikrát, ale tentokrát jsem na rozdíl od něj cítila, že teď už je to jiné. Finální. Od té doby jsem toho ani jednou nezalitovala. Mám skvělé přátele, kteří mě podrželi. Našla jsem si novou práci a potkala muže, který je úplně odlišný a přes naše společné nedostatky ho miluji.

Vlastně z toho celého vyplývá jediné... není špatné být závislý, ale tak, aby jste závislost ovládali vy, ne ona vás =).

Seznam mých "závislostí":

Menynek (už 3 měsíce závislost, která mě neomezuje a dělá šťastnou)
Rodina (nejbližší "srdíčkoví" lidé)
Přátelé (jiné označení pro rodinu =)
Nákupy (nedokážu vydržet týden bez toho, aniž bych si nekoupila aspoň maličkost,která by mě potěšila)
Dortíčky a pralinky z Chocco Café (ochutnala jsem jednou a nejde jinak)


První květnové dny

4. května 2014 v 16:24 | Dáda |  *Dáda*
Poslední dubnové dny a nové květnové pro mne začaly obzvlášť hezky a proto jsem se ve volném čase rozhodla o ně podělit. Můj přítel měl kocem dubna narozeniny a já marně přemýšlela, co mu koupit za dárek, aby z toho měl aspoň trošku radost. Nakonec jsem vybrala návštěvu wellness, kterou jsme si udělali asi týden před jeho narozeninami, kdy jsme měli oba volno =) a maximálně si to užili =D.
Čarodějnice jsme nijak neoslavovali, ale další den jsme se rozhodli jet na nákupy, respektive to byl nápad Menyho =D. Kdy se vám stane, že vás kluk přemlouvá nakupovat, že... =D A jak jindy ráda nakupuji, tak jsem teď nějak pořád nemohla najít něco, co by se m líbilo =) a naprosto jde mimo mě třeba kolekce Tally Weijl s marihuanou... chápu, že někdo hulí, ale je třeba z toho dělat styl? Nakonec jsem si vybrala zlaté náušničky s řetízky, džínovou košili s kamínky a Menynek byl natolik aktivní, aby našel spodní prádlo, které by se mu na mě líbilo - muži umí být opravdu iniciativní, když chtějí =) =D. Večer jsme si stihli dát pusu, jak pod třešní, tak kdyby náhodou pod jabloní... =) Zrovna jsme spolu 3 měsíce... strašně to letí =)
Další den jsme s jeho rodinou dodatečně slavili narozeniny, mám hrozně ráda jeho malé synovce, to jsou úplně miláčci a Menyho maminka výborně vaří =), akorát si její dobroty teď nemůžu úplně vychutnávat tak, jak bych chtěla, protože mám poslední dobou citlivé bříško a tak jsme se s kamarádkou a zároveň kolegyní z práce Kristýnkou rozhodly zahájit detox organismu (krom našich návštěv čokoládovny pochopitelně =D).


Zítra mi zase nastane pracovní den a krom toho odpoledne budu mít první koťátko =), plánovaly jsme s mamkou původně jen jedno, ale nakonec budou dvě =), ale to druhé je jedně malinkaté, tak už se moc těším.

Úlovky z nákupů:


Prostě já =)


S láskou ve vířivce:KRÁSNÝ KVĚTEN VÁM VŠEM!Lak na nehty Marionnaud

4. května 2014 v 15:49 | Dáda |  *Kosmetika*
Při poslední návštěvě Marionnaud v HK mě zaujaly mimo jiné laky na nehty a protože jsem sháněla sytě růžový, rozhodla jsem se vyzkoušet odstín 15 - Rose Tentation.

Bohužel stále nemám foťák v provozu, takže fotka bude pouze provizorní. Strašně moc se mi líbí design tohoto laku, protože většina ze začátku neví, zda se jedná o lesk, rtěnku nebo lak (ani já to nevěděla =D). Líbí se mi znak Marionnaud a celkově skleněný flakonek, který obsahuje 6 ml laku, což není úplně tak málo.
Štěteček je plochý, díky tomu se dobře nanáší a dobře drží.

Cenově dostupný okolo 100 Kč, samozřejmě barevných odstínů je veliké množství a rozhodně plánuji, že ještě nějaký koupím.


Každá brunetka potřebuje blond kamarádku

4. května 2014 v 15:10 | Dáda |  *Téma*
Po odmlce jsem si našla čas na článek. Myslím, že jsem si toho dřív nějak extra nevšímala, ale od té doby, co mám blond vlasy mi přijde, že se s řešením barvy vlasů roztrhnul doslova pytel, nehledě na spoustu skupin na sociálních sítích, ale také v okolí.Proč se vlastně tolik řeší barva vlasů? - "Muži mají radši blondýnky" , "Brunetky pro borce, blondýnky pro blbce" a tak dále... a teď vážně - myslíte si, že kluci barvu vlasů řeší? Je možné, že znají více holek, kterým daná barva vlasů prostě sluší a proto třeba preferují světlejší/tmavší vlasy, ale určitě si podle toho nevyberou holku svých snů. Hloupá může být jak blondýnka, tak brunetka, nezávisle na vlasech. Vybíráme si snad my holky kluka podle barvy vlasů nebo podle toho, jak nám je sympatický a jaký je celkově? Mám dost kamarádek/brunetek a znám také brunetky, které nemohou blondýnky vystát a určitě je to i naopak... není to hloupé? Spousta holek s vlasy experimentuje, přestane se s ní druhá strana bavit až se přebarví? =D Osobně si myslím, že vlastně ani nejde o boj kvůli barvě vlasů, spíš některé slečny nejsou dostatečně zdravě sebevědomé nebo světlovlasá/tmavovlasá konkurentka byla úspěšnější, než ony.

Každému prostě sluší něco jiného.... = )Viz. Megan se Scarlett =)Every brunette need a blonde friend. Every blonde needs a brunette friend.