Fantazie je silnější, než vědění.

26. února 2014 v 22:53 | Dáda |  *Téma*
Říká se, že malé děti mají největší schopnost fantazie a představivosti. Je to jen tím, že nejsou "zkažené" či poučené dnešní dobou a neoplývají tak silnou schopností být realista?

Každý člověk potřebuje věřit v něco dobrého. V něco, co mu dává naději na lepší zítřky, jinak by život vlastně neměl smysl, stal se pouze černo-bílým. Třeba právě proto děti milují pohádky. Unikají do jiného světa - světa, kde dobro vyhraje nad zlem, kde můžou být princeznami, které jednou najdou svého prince a kde být princem znamená přemoci velkého draka a získat zámek a princeznu. I taková představa vyvolává v myšlenkách optimismus a příjemné pocity. Proč tedy my starší nemáme své vlastní pohádky v hlavě?

Možná je to zkušenostmi. Možná je to dnešní dobou a možná taky nedostatkem času, který si uděláme. Mít každý den pár minut na to zavřít oči a jen tak snít. Představovat si věci, které nás dělají šťastnými, myslet pozitivně a nepřemýšlet nad problémy. Vytvořit si v hlavě takovou krabici a ty problémy a chmury tam prostě zavřít.

Proč neustále přemýšlet jen nad tím, co musíme udělat, proč prostě na chvíli nevypnout a snít... i těch pár minutek může být každý den výborný odpočinek pro psychiku.

Když je fantazie, vytvoří se myšlenka. Když je myšlenka, dokáže být pozitivní. Když dokáže být pozitivní, existuje víra. Když je víra, není nic, co by člověk nedokázal.

Osobně mám hrozně moc ráda Alenku v Říši divů. Je mi úplně jedno, jestli jde o Burtonovskou nebo animovanou verzi... jde jen o ten příběh. O fantazii a o podstatu. Každý z nás by měl mít takový svůj vlastní Wonderland...Závěrem přikládám myšlenku pana Fulghuma:

"Věřím, že fantazie je silnější, než vědění.
Že mýty mají větší moc, než historie.
Že sny jsou mocnější, než skutečnost.
Že naděje vždy zvítěží nad zkušeností.
Že smích je jediným lékem na zármutek.
A že láska je silnější, než smrt." 

1 člověk ohodnotil tento článek.

Komentáře

1 Saru Saru | 26. února 2014 v 23:03 | Reagovat

Je pravda, že čím jsem starší, tím mi pohádky přijdou nesmyslnější. Jsou nereálné a prostě moc dokonalé. Ale zase musím říct, že na svoje problémy mám tu "krabici" a zavírám je tam, protože fantazie mě ještě neopustila a douám, že bude natolik silná, aby ten černo-bílý svět potlačil z mé hlavy pryč.
Pěkný článek! :)

Nový komentář

Přihlásit se
  Ještě nemáte vlastní web? Můžete si jej zdarma založit na Blog.cz.
 

Aktuální články

Reklama