Únor 2014

Co mě živí, to mě taky ničí.

28. února 2014 v 15:00 | Dáda |  *Téma*
"What feeds me destroys me" - tak přesně tohle jako jedno z mnoha tetování vlastní celebrita a slavná herečka Angelina Jolie. Jsem zastáncem názoru, že tetování by mělo mít pro mě nějaký hlubší význam, smysl, abych měla důvod ho mít navždy na svém těle.

Ať už tento nápis pro Angelinu má hlubší význam, či ne, vedl mě k hlubšímu zamyšlení. Je opravdu pravda, že to, co je pro nás tolik cenné, tak nás dokáže ničit?

Lidé, které máme rádi, chováme k nim úctu a záleží nám na nich jsou pro nás tím nejdůležitějším, co v životě máme. Pak je taky pravda, že tito lidé nám dokáží nejvíce ublížit, ať si to již uvědomují nebo ne. Jsou to rány, které jsou nejhlubší a nejvíce bolí. Jenže nikdo nechce být sám a každý chceme mít člověka, kterému by jsme se mohli otevřít, když nás něco trápí, podělit se o svou radost i neúspěch a cítit něčí lásku. Buď podstoupíš riziko bolesti, nebo zůstaneš sama.

Vím, jak lidská důvěra a láska bolí a přesto to nevzdám. Nikdy. Je lepší žít pro něco, než pro nic. Nepřestávat hledat diamant mezi kameny. Nevzdat se svých snů a nadějí. A pak třeba někdy dojít k cíli...Why I love Victoria's Secret <3

27. února 2014 v 22:00 | Dáda |  *Téma*
Snad ani neznám slečnu, která by neměla ráda značku Victoria's Secret, pokud ji zná =) =D. Napíšu tu asi 3 mé základní důvody, proč je mi tato značka sympatická a patří mezi mé nejoblíbenější.


1.) PINK LIFE

Miluju růžovou. Strašně moc. Hlavní odvětví této značky nese název PINK a na těch jejich krásných věcičkách, oblečení, kosmetice. Prostě ňuňu.

2.) FASHION SHOW

V životě jsem neviděla nádhernější přehlídku, než mají u "Victorky". Která z holek by se nechtěla aspoň jednou v životě projít po tom nádherném třpytivém mole? Krom božích modelek (u mě vede Candice Swanepoel) a krásných doplňků =). Proč by prádlo mělo být jen o podprsence a kalhotkách?

3.) ROZDÍLNOST JE KRÁSNÁ

Kdysi jsem slyšela názor od kluka, že vzhledová rozdílnost je hezká jen u celkově krásných holek (znamínko na obličeji, pihy) a u jiných méně krásných to je jen "podivnost". Já si tohle nemyslím. Vím, že většina lidí se vzhlíží u dokonalosti a já bych lhala, kdybych řekla, že nejsem to samé, ale líbí se mi, když všichni nejsme jako přes kopírák. Když je někdo, koho si díky něčemu, co je sympatické zapamatujete. Třeba u modelky Cary Delevingne. Není člověk, který si na první pohled nevšimne jejího výrazného obočí. Normálně u toho 90% lidí řekne, že to je příšerné, proč s tím něco neudělá, ale to ona přesně udělala. Vzala to jako svou přednost a díky tomu nepatří do stáda. Nebo třeba jedna slečna s výraznou mezírkou mezi zoubkama v reklamě na Rimmel... Vůbec, jak vyjímečnou ženu měl Johny Depp ;).


Prostě úžasná značka. Vždycky, když se chci uklidit, koukám na přehlídku nebo na e-shopech na věcičky =).

Mimochodem sháním nějakou pěknou VS peněženečku, kdyby jste měl někdo typ, budu ráda ;).
Pro krásu se musí trpět...

27. února 2014 v 20:59 | Dáda |  *Dáda*
Hezký večer,

mé drahé čtenářky/čtenáři, jsem K.O. =D Vím, že se říká, že pro krásu se musí trpět, což jsem si potvrdila při pár návštěvách u nehtařek, nicméně od mých blond časů, to je opravdu doslova.

Protože jsem extrémistka a prostě ty platinové vlasy chci, i kdybych měla u toho umřít a každé 3 týdny se tak cítím =D. Ten peroxid na kůži fakt není nic příjemného a kdo to zná, ví. Má kadeřnice je výborná, minule mi to krásně vybělila díky zakázaným 15% =D, ale to jsem měla pocit, že mi uhoří hlava... =D Co už =).

Jsem moc ráda, že s pár slečnami si občas napíšeme na FB na chatu =) a tímto je zdravím (SRAZ JE U MĚ, TAKŽE TAK. =D) a díky Adélce opět vím, že nemám jahůdky =( =D.

Až blog více rozvedu a budu tu mít víc lidiček, chtěla bych zase začít dělat soutěže, jako na původním blogu, ale to je přede mnou ještě spousta práce =)...a třeba časem také videjka na asku =).

Tak se mějte krásně a zatím, papapapapa =)
Fantazie je silnější, než vědění.

26. února 2014 v 22:53 | Dáda |  *Téma*
Říká se, že malé děti mají největší schopnost fantazie a představivosti. Je to jen tím, že nejsou "zkažené" či poučené dnešní dobou a neoplývají tak silnou schopností být realista?

Každý člověk potřebuje věřit v něco dobrého. V něco, co mu dává naději na lepší zítřky, jinak by život vlastně neměl smysl, stal se pouze černo-bílým. Třeba právě proto děti milují pohádky. Unikají do jiného světa - světa, kde dobro vyhraje nad zlem, kde můžou být princeznami, které jednou najdou svého prince a kde být princem znamená přemoci velkého draka a získat zámek a princeznu. I taková představa vyvolává v myšlenkách optimismus a příjemné pocity. Proč tedy my starší nemáme své vlastní pohádky v hlavě?

Možná je to zkušenostmi. Možná je to dnešní dobou a možná taky nedostatkem času, který si uděláme. Mít každý den pár minut na to zavřít oči a jen tak snít. Představovat si věci, které nás dělají šťastnými, myslet pozitivně a nepřemýšlet nad problémy. Vytvořit si v hlavě takovou krabici a ty problémy a chmury tam prostě zavřít.

Proč neustále přemýšlet jen nad tím, co musíme udělat, proč prostě na chvíli nevypnout a snít... i těch pár minutek může být každý den výborný odpočinek pro psychiku.

Když je fantazie, vytvoří se myšlenka. Když je myšlenka, dokáže být pozitivní. Když dokáže být pozitivní, existuje víra. Když je víra, není nic, co by člověk nedokázal.

Osobně mám hrozně moc ráda Alenku v Říši divů. Je mi úplně jedno, jestli jde o Burtonovskou nebo animovanou verzi... jde jen o ten příběh. O fantazii a o podstatu. Každý z nás by měl mít takový svůj vlastní Wonderland...Závěrem přikládám myšlenku pana Fulghuma:

"Věřím, že fantazie je silnější, než vědění.
Že mýty mají větší moc, než historie.
Že sny jsou mocnější, než skutečnost.
Že naděje vždy zvítěží nad zkušeností.
Že smích je jediným lékem na zármutek.
A že láska je silnější, než smrt."
*Sunday Shopping*

26. února 2014 v 21:18 | Dáda |  *Nákupy*
Dnes podruhé již hezký večer,

v neděli jsem se těšila na nákupy, protože poslední dobou vůbec nemám čas :). A byla jsem upřímně celkem zklamaná, protože třeba v Tally Weijl měli kolekce ještě staré snad měsíc... na druhou stranu, když jsem viděla mikinku, která původně stála 799,- a nyní 399,- ,tak jsem chvíli přemýšlela, zda ji nekoupit, ale pak jsem si to zase rozmyslela =D.

Sehnala jsem kabelku, kterou jsem nutně potřebovala, původně jsem si chtěla objednat jednu z netu, ale dodací lhůta 40 dní mě celkem odradila, tak jsem řekla, že snad nějakou najdu, ale bylo to celkem složité, naštěstí pak jsem v CCC objevila jednu černou se zlatým zapínáním (foto dodám) :)

Dál jsem si vlastně skoro nic nekoupila, protože mi věci přišly fakt nadceněné na cenu na kterou skutečně vypadaly nebo se mi nelíbily. .


1.) Tak tyhle unčocháčky jsem viděla už před měsícem, ale asi jsem udělala dobře, že jsem si je koupila až teď, kdy byly poslední a ještě ušetřila. Původní cena byla kolem 120 Kč, já je koupila jako poslední za 49 Kč. Jsou s takovým vzorem nadkolenek. :), jestli víte, co myslím. Prostě jako nadkolenky, ale je skutečnosti punčochy :).

2.) Haha, jedny srdíčkové sluneční brýle už mám, ale protože jsem na sluneční brýle maniak, tak jsem si koupila i tyhle "pilotky" :)

3.) Možná se už neonové barvičky nenosí tolik jako v létě, nicméně já růžovou miluju jak jistě víte a náušničky z Lindexu s růžovou a ve spojení s kamínky to prostě vyhrály :)

Dál jsem koupila v Manufaktuře nějaké věcičky pro babičku k narozeninám a jídlo a pití v McDonaldku a Bubbleology :).

V paměti mi zůstaly jedny balerýnky z Humanicu, ještě nad nimi popřemýšlím a třeba příště, znáte to =D.

Tak zatím =*

ASK: http://ask.fm/DadineckaM
VV: http://www.votocvohoz.cz/uzivatele/292501-dadinkam/predmety


*Úvod*

26. února 2014 v 19:59 | Dáda |  *Dáda*
Ahoj, ahoj =)

Jmenuji se Dáda a nyní vlastním tento blog. Někteří mě už možná znají z původního World of Dáda blogu, ale protože je změna život a některé změny jsou k lepšímu, doufám, že i nový blog bude o něco lepším.

Rozhodla jsem se opět věnovat hlavně kosmetice a módě, samozřejmě budu přidávat mé zážitky a takové různé povídání, které najdete v *Diary* rubrice.

Budu ráda, pokud se znovu shledám s blogerkami z mého původního blogu nebo i s novými a přidáme se mezi oblíbené. Kdyžtak stačí zanechat komentář nebo mi někde napsat.

Tak se zatím mějte krásně a budu se těšit :)